[O1] krzywo stojące auto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Orbit
    Rider
    • 2010
    • 486

    [O1] krzywo stojące auto

    a w 3mieście nie ma śniegu :P
    1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
    Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL
  • Łosiu1988
    Elegance
    • 2009
    • 864
    • Octavia II combi (1Z5)
    • AKL 1.6 MPI 101 KM
    • BZB 1.8 TSI 160 KM

    #2
    [O1] krzywo stojące auto

    Jakiś czas temu zauważyłem że prawa część auta jest bardziej pochylona od lewej, mam zawieszenie gwintowane i myślałem że źle wyregulowałem na gwincie ale na gwincie sprawdziłem i z obu stron tak samo mam, miałem wymieniane także łączniki stabilizatora oraz przy zakładaniu gwintu były wymieniane łożyska i gumy od amorów, więc są nowe. No i zaczęło mi niedawno coś lekko pukać, nawet tak przeskakiwać czasem przy skręcaniu kierownicą na maxa oraz przy maxymalnym skręcie kierownicą obcierało mi koło o nadkole z prawej strony, więc pojechałem do diagnosty spytać czemu krzywo auto mi stoi no i podczas pomiarów powiedział że mam krzywą piastę prawdopodobnie bo koło ma krzywy kąt i moje pytanie i mój problem czy to możliwe że skrzywiłem piastę i jakim cudem? w dziurę żadną dużą nie wjechałem, po krawężnikach nie jeżdżę bo gleba mi na to nie pozwala a teraz jak się przyglądam to rzeczywiście prawe koło jest lekko skrzywione i chowa się w nadkolu zamiast być na równo, powiedzcie mi co to może być, sworzeń dobry, łączniki nowe, amory używane ale wątpię żeby ten był zużyty i taki efekt przez to powstawał, może to całe ucho się skrzywiło do którego piastę i amora się mocuje? pomóżcie bo nie wiem co mam wymienić a wiem że muszę szybko to zrobić w celu własnego bezpieczeństwa i innych na drodze..a nie chcę też kupić całej piasty i kasy na marne wydać a potem się okaże że to coś innego padło ;|
    Moja czarna bestia: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%9B%C2%81osiu

    Komentarz

    • Ziomus1987
      Ambiente
      • 2007
      • 202

      #3
      Sprężyna nie pękła?
      Szukam pracy

      Komentarz

      • Łosiu1988
        Elegance
        • 2009
        • 864
        • Octavia II combi (1Z5)
        • AKL 1.6 MPI 101 KM
        • BZB 1.8 TSI 160 KM

        #4
        Ziomus1987, dzisiaj obadam ale raczej sprężyna jest cała, bo jak podnosili auto to normalnie wyglądała, więc ta możliwość raczej odpada...
        Moja czarna bestia: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%9B%C2%81osiu

        Komentarz

        • Octan
          Rider
          • 2006
          • 653

          #5
          Mi kiedyś sprężyna tak sprytnie pękła że nie było tego widać przy pobieżnych oględzinach. Strzeliła jej końcówka na samej górze i wydawało się że jest ok. a autko było przechylone.

          Komentarz

          Pracuję...